Turist Koruma ve Destek Sigortası

Turist Koruma ve Destek Sigortası

Tarihi, doğası ve kültürüyle turizmin merkezlerinden olan Türkiye’de daha keyifli ve güvenli bir tatil için Covid-19 teminatlı Turist Koruma Destek Sigortamızla yanınızdayız…
Bodrum, Kapadokya, Marmaris, Nemrut, Antalya ve ülkemizin diğer harikaları…
Tatili çok özlediniz biliyoruz. Tatilinizin daha keyifli ve güvenli olması için Türkiye Turist Koruma ve Destek Sigortası’nı hizmetinize sunuyoruz. Türkiye’nin cennet köşelerinde gönül rahatlığı ile yapacağınız tatil ile ayların yorgunluğunu ve stresini, Covid-19 endişesi olmadan atabilirsiniz.
Siz; Türkiye’nin masmavi denizleri, yemyeşil yaylaları, geniş kanyonları ve açık hava müzelerinde tatilin keyfini çıkarırken, tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 tedirginliğini ise Türkiye Sigorta olarak biz güvence altına alıyoruz.
Ülkemizin güzellikleriyle tanışmaya ve yeni keşifler yapmaya devam edin; Covid-19’u dert etmeyin güvenli tatilin tadını çıkarın.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Anlaşmasız pandemi kurumlarındaki faturaların değerlendirilmesi için pasaport giriş çıkış fotokopileri, pasaport ön yüz fotokopisi, epikriz, doktor takip formları, açık fatura dökümü ve tetkik sonuçları gerekir.

Covid 19 hastalığı kesin tanısı nedeni ile hastanede tedavi gören kişilerin hastanede yattığı süre boyunca tedavi masraflarını ödeyen bir poliçe türüdür. Kişinin anlaşmalı kurumlarımızdan birinde hastanede yatışı gerçekleşmesi halinde Türkiye Sigorta Provizyon sistemi ile ödeme yapılır.  Anlaşmasız kurumlarda ise elden ödeme yapılır.

Güvence Kapsamınızı poliçenizdeki teminatlar belirler. Sigortanızın size sağladığı hizmet avantajlarını ayrıntılı bir biçimde öğrenebilmek adına, poliçenizi incelemenizi öneririz.

Sigortalının seyahat süresine bağlı olarak maksimum 30 güne kadardır.

Poliçe bitiş tarihinden önce  sigortalının yoğun bakımda yatması durumunda poliçe bitmiş dahi olsa 10 gün boyunca tedavi devam eder.

Covid-19 Turist Koruma ve Destek Sigortası’nda bekleme süresi yoktur.

Covid-19 Turist Koruma ve Destek Sigortası’ndan 0-65 yaş arasındaki herkes faydalanabilir.

Bu ürünümüz ile; yurtdışından ülkemize gelenlerin seyahatleri esnasında Covid-19 nedeniyle hastaneye yatışlarının gerçekleşmesi durumunda özel hastane / devlet hastanesi ayrımı olmaksızın tüm pandemi hastanelerinde oluşabilecek sağlık masrafları karşılanır. Ürünümüze yoğun bakım masrafları da dâhildir. Hastaneye yatış esnasında Türkiye Sigorta provizyon ekiplerimizin aranması durumu ile ödeme süreçleri başlar.

Kişinin kesin Covid 19 tanısı alarak hastane yatış ya da yoğun bakımda yatması ve hasar ödemesi için hastanenin Türkiye Sigorta provizyon merkezinden talepte bulunması gerekir. Kurumun pandemi hastanesi olup Türkiye Sigorta anlaşması olmaması durumunda elden ödeme yapılır.

 


HİZMETLERİMİZ