Seyahat Sağlık Sigortası

Quick Seyahat Sağlık Sigortası

Quick SeyahatSağlık Sigortası Paketleri

Yurtdışı seyahatlerinde başına gelebilecek beklenmedik olaylara veya ortaya çıkabilecek rahatsızlıklara karşı önlem almak için Quick Sigorta’nın seyahat sağlık sigortası paketlerinden sana uygun olanı seç:

Teminatlar* Quick Vize Seyahat Sigortası Quick Yurtdışı Seyahat Sigortası
Tıbbi Tedavi 30.000 EUR 30.000 EUR
Tıbbi Nakil 30.000 EUR 30.000 EUR
Tedavi Sonrası İkametgaha Dönüşü 30.000 EUR 30.000 EUR
Cenaze Nakli 30.000 EUR 30.000 EUR
Tedavi N.Konaklama Süresinin Uzatılması 200 EUR (Max. 7 Gün) 200 EUR (Max. 7 Gün)
Refakatçi Nakli x Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
Refakatçi Konaklama Giderleri x 200 EUR (Max. 7 Gün)
Aileden Birinin Ölümü Sebebi ile Geri Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
Daimi İkametgahta Meydana Gelen Hasar Nedeniyle Yolculuğun Durdurulması Sonucu Geri Dönüş Seyahati x Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
Acil Diş x 60 EUR
Kayıp Bagajın Bulunup Ulaştırılması x Sınırsız
Bagaj Kaybı ve Hasarı x 500 EUR
Gecikmeli Bagaj x 100 EUR
Acil Mesajların İletilmesi x Sınırsız
Tıbbi Bilgi ve Danışma Sınırsız Sınırsız
Seyahatin İptali Tur Bedeli ile Sınırlı Tur Bedeli ile Sınırlı
Nakit Avans x 500 EUR
Kapkaç x 300 EUR
Çifte Rezervasyon Nedeniyle Gecikme x 200 EUR
Vize Reddi Vize Bedeli ile Sınırlı Vize Bedeli ile Sınırlı
Ferdi Kaza Ölüm ve Maluliyet x 5.000 EUR
Acente İflas ve Taahhüdün Yerine Getirilmemesi *
(*) İsteğe bağlı teminat
Tur Bedeli ile Sınırlı Tur Bedeli ile Sınırlı

* Teminat kapsamı ve tutarlar hakkında detaylı bilgi için Quick Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası Teminat Açıklamaları ve Klozları ve Quick Vize Seyahat Sağlık Sigortası Teminat Açıklamaları ve Klozları dokümanlarını inceleyebilirsiniz.

Quick Seyahat Sağlık SigortasıMerak Ettikleriniz

Quick Seyahat Sağlık Sigortası, yurt dışı seyahatlerinizde sağlık veya kaza sonucu tedavi giderleri, yaralanma veya hastalık nedeni ile sigortalının nakli, vefat eden sigortalının nakli, tarifeli uçuşlarda kaybolan bagajın bulunması, sigortalıya ulaştırılması gibi çok çeşitli teminatlara sahip bir sigorta türüdür.

Bu sigorta aynı zamanda, girişte vize zorunluluğu koyan ülkelerin vize işlemleri sırasında istenmektedir.

+ Yurtdışı Seyahat Sağlık Poliçesi neleri kapsamaktadır?
Quick Sigorta, seyahat sırasında poliçenin geçerlilik tarihleri arasında meydana gelen bir kaza veya önceden mevcut bir duruma bağlı olmayan hastalık hali sonucunda, planlanan seyahat süresi dışında meydana gelmemesi kaydıyla, Sigortalı' ya, poliçede belirtilen teminatları sağlar.

+ Yurtdışında meydana gelen sağlık giderlerim için nereye başvuracağım?
Yurtdışında gerçekleşen sağlık giderlerinizin evrakları Quick Sigorta Genel Müdürlük adresine iletmeniz halinde fatura bedeliniz ve giderleriniz sağlık sigortası poliçe şart ve uygulamalarınız çerçevesinde karşılanacaktır.

+ Seyahat Sağlık Poliçem her türlü sağlık harcamamı karşılar mı?
Quick Seyahat Sağlık Sigortası sadece seyahat sırasında poliçenin geçerlilik tarihleri arasında meydana gelen bir kaza veya önceden mevcut bir duruma bağlı olmayan hastalık hali sonucunda ortaya çıkan tedavi ve nakil giderlerinizi karşılar. Poliçe satın almadan önceki dönemde mevcut bulunan hastalıklar poliçe kapsamı dışındadır.

+ Quick Yurtdışı Seyahat Sağlık Poliçemin geçerli olduğu bölgeyi ve vize başvurusu yapacağım ülkeyi seçerken nelere dikkat etmeliyim?
Schengen Vizesi alıyorsanız veya yurtdışında seyahat edeceğiniz ülke schengen ülkesi ise Coğrafi Bölge olarak “ Avrupa Schengen “ için geçerli olan poliçeyi seçmeniz gerekmektedir.

Eğer gideceğiniz ülke Schengen ülkesi değilse veya gideceğiniz ülkeler arasında Schengen ülkesi yoksa “Tüm Dünya” seçeneğini seçebilirsiniz. Poliçeniz üzerinde vize için başvuracağınız ülke gösterilmektedir. Hangi ülkeye vize başvurusu yapacaksanız bunu doğru şekilde seçmeniz gerekmektedir.

+ Seyahat Sağlık Sigortası nedir?
Türkiye Sigorta Birliği, seyahat sağlık sigortası nı şöyle tanımlıyor: “Seyahat sağlık sigortası ulaşım yollarından herhangi birisini kullanarak yurt içinde, yurt dışına veya yurt dışından ülkemize seyahat edenleri, seyahatleri esnasında karşılaşabilecekleri sağlık risklerine karşı koruyan bir özel sigorta türüdür.”  Buradan da anlaşılacağı üzere, sadece Türkiye’den yurt dışına gidenlerden değil, yurt dışından ülkemize gelen turistlerden de istenir. Yani her ülke, yurt dışına giden vatandaşından ve ülkeye giren diğer ülke vatandaşlarından ister. Ulaşım olanakları artıkça artık daha çok kişi, daha uzun zamanı kapsayacak şekilde seyahat ediyor. Bu nedenle seyahat eden herkesten istenen bu özel sigorta türü, dünya çapında olarak kabul görmüş; artık seyahatin olmazsa olmazı olmuş bir sigortadır. Kendi ülkesi dışında olan birini görüyorsanız, seyahat sağlık sigortası na sahip demektir.

+ Yurt dışına çıkarken seyahat sağlık sigortası zorunlu mu?
Evet, zorunludur çünkü hangi ülkenin konsolosluğuna vize için başvurursanız başvurun, teslim edeceğiniz evraklar arasındadır. Konsolosluk görevlileri, seyahat sağlık sigortası, vize alacağınız tarihleri günü gününe kapsıyor mu, poliçedeki teminatlar, ülkelerinin yasalarınca istendiği gibi mi diye detaylı şekilde kontrol ederler. Bu konuda hiç taviz vermezler, çünkü yurt dışında yaşanacak olumsuz bir durumun sorumluluğu onlara kadar ulaşabilir.

İyi ki de zorunludur çünkü yabancı bir ülkede yaşanacak tedavilerin masrafları, karşılayabileceğiniz miktarın çok, hatta çok çok üstünde olabilir. On binlerce dolarlık ameliyat masrafı ödememek için, bunu zorunluluk olarak algılamayın. Seyahat sağlık sigortası, zorunlu kılınmamış olsa bile riske girmemek için tercih edilecek bir sigorta türüdür.

+ Seyahat sağlık sigortası ne işe yarar?
En önemli konuda çok işe yarar: Sağlık. Sağlıktan önemli bir şey yok ve seyahat sağlık sigortası, acil sağlık hizmetine ihtiyacınız olduğunda, tam olarak işe yarar. Telaffuz etmek istemeyiz ama ambulansa ihtiyacınız oldu ya da acil bir ameliyata girmeniz gerekti… Ne yapacaksınız? Dilini bilmediğiniz ülkede tercüman mı arayacaksınız? Oysa birçok şirketin acil yardım hattı var. Sizinle sağlık kuruluşları arasında köprü kurabiliyor. Seyahat sağlık sigortanız olduğu için, sağlık hizmetlerini rahatlıkla alıyorsunuz. Ülkeler sınırlarına giren diğer ülke vatandaşlarının acil durumlarda sağlık sorunlarını gidermek için böyle bir sigortayı turistlerden isterler. İyi ki de isterler. Hem turistin, hem de yetkili makamların içi rahat olur. Seyahat sorunsuz gerçekleşir. Bu, seyahat sağlık sigortası nın tedavi ihtiyacını karşılaması dışındaki gizli ve çok önemli faydasıdır. Güvencede hisseden turist, seyahatinden çok daha keyif alır. Seyahati için harcadığı paranın duygusal karşılığını fazlasıyla alır. Kısacası, seyahat sağlık sigortası size seyahatinizin hakkını vermeniz için fırsat sağlar.

+ Seyahat sağlık sigortası ne kadar?
Seyahat sağlık sigortası fiyatları için ilk ayrım, sigortanın tüm dünyayı mı yoksa Schengen ülkelerini mi kapsayacağı konusunda. Fiyatı değiştiren diğer husus, tabii ki süre. Süre azaldıkça fiyat da düşüyor. Poliçe, en az 3 gün, en fazla 1 yıl olarak düzenleniyor. En uygun seyahat sigortası için hemen fiyat alabilirsiniz.

+ Seyahat sigortası nasıl yaptırılır?
Seyahat sağlık sigortası sayfasında bulunan birkaç bilgiyi doldurmanız ile başlayan ve online olarak poliçe fiyatını size vermesiyle biten bir süreçtir. Sigortalı adı soyadı, (aynı kişi değilse sigorta ettiren adı soyadı), tam olarak poliçe başlangıç ve bitiş tarihleri, hangi ülkeye seyahat gerçekleştirileceği, istediğiniz teminatlar gibi bilgileri verdiğinizde, poliçeniz kısa sürede kesilecek ve artık belirlediğiniz tarihler arasında yapacağınız seyahatte güvence altında olacaksınız.

+ Seyahat sigortası nerede yaptırılır?
Seyahat sağlık sigortanızı Quick Sigorta Acentelerinden ya da bu sayfadan yaptırabilirsiniz. Sadece 2 adımda saniyeler içinde poliçe fiyatını görebilir ve günün her saatinde seyahat edeceğiniz an online olarak seyahat sigorta poliçenizi güvenilir bir şekilde satın alabilirsiniz. Poliçeniz epostanıza gönderilecektir.

+ Seyahat sağlık sigortasının yaptırırken nelere dikkat edilmeli?
Öncelikle şunu söyleyelim, sigortanın genel şartlarını devlet belirlemiştir ve tüm sigorta şirketleri buna uyar.

  • Dikkat etmeniz gerekenlerin başında, poliçe süresi ve bu konudaki limitler vardır. Seyahatinizden uzun poliçe süresi, ihtiyacınız olacağını düşündüğünüz bir teminatın poliçede olmaması ya da ihtiyacınız olmayacağını düşündüğünüz bir teminatın poliçede olması doğru olmaz. Yurt dışında sağlığı korumak için tüm teminatlar alınmalı.
  • Seyahatiniz sırasında, bir sağlık sorunu yaşarsanız 24 saat içinde sigorta şirketine bilgi verin. Siz veremiyorsanız bir yakınınız şirketi mutlaka arasın.
  • Poliçenin basılı olmasına dikkat edin. Elle yazılan poliçe, vize alırken konsoloslukta size sorun çıkarabilir. Epostanıza gönderdiğimiz poliçenizi basarak kullanabilirsiniz.
  • Son olarak, seyahat sağlık sigortası, konsolosluğa vereceğiniz formalite bir evrak değil, yurt dışında sağlığınızın güvencesidir, önem verin.

+ Seyahat sağlık sigortasının kapsamı nedir?
Konsolosluklar genel olarak 30.000 Euro ya da dolar teminat istiyorlar ve Quick Sigorta poliçesi de bunu kapsıyor. Teminatlar için tıklayın.

+ Seyahat sigortası ne zaman yaptırılmalı?
Vize görüşmesine gitmeden birkaç gün önce yaptırmanız gerekiyor ki sıkışmayın. Ancak kafanız karışmasın, poliçe kesildiği tarihten itibaren seyahatinizin bittiği aralığı değil; seyahatinizin başladığı andan, bittiği ana kadar olan (yani sizin şirkete belirttiğiniz) tarihleri kapsıyor.

+ Neden bir seyahat sağlık sigortası poliçesi ibraz etmek zorundayım?
Avrupa hukukuna göre seyahat eden herkesin Schengen ülkelerinde bulunduğu sürenin tamamını kapsayacak şekilde sağlık sigortasının olması gerekmektedir. Vize Başvurularında Seyahat Sağlık Sigortası ibraz edilmesi gerekmektedir.

Sigortanın bazı kriterleri sağlaması gerekmektedir.

  • Seyahat Sağlık Sigortası Minimum 30.000 Euro teminatlı olması gerekir.
  • Hastalık veya ölüm durumunda kişinin memleketine naklini ve tıbbi müdahale veya hastane acil servis masraflarını kapsamalıdır.
  • Sigortanız, gidiş ve dönüş günleriniz dahil, seyahat sürenizin tamamını kapsamalıdır. Sigorta poliçesinde yürürlüğe girmesi ve sona ermesi ile ilgili özellikle bir saat belirtilmediyse, genellikle öğlen saat 12 kabul edilir. Örneğin 18 ila 23 Nisan tarihlerinde seyahat etmek istiyorsanız, en az 17 Nisan´dan 24 Nisan´a kadar geçerli bir seyahat sağlık sigortası yaptırmalısınız. Dönüş tarihlerinizle bir esnekliğe ihtiyacınız varsa, sigortanızın geçerlilik süresini de birkaç gün uzun tutmanızda fayda var. Bu durumda örnekten yola çıkarak 17 – 27 Nisan tarihleri için sigorta yaptırabilirsiniz.
  • Sigortalı olduğunuzu poliçenizin aslı ile belgelemelisiniz. Ödeme yapıldığını gösteren belge de ilave edilirse poliçe nüshası da olabilir.
  • Sigortalının ülkesine geri döndükten sonra masrafları karşılayan seyahat sağlık sigortaları yeterli değildir. Belli bir yaştan sonra sigorta teminatlarında sınırlamaya giden sigortalar da kabul edilmemektedir.

Quick Seyahat Sağlık Sigortasıİlgili Dokümanlar

Seyahat Sağlık Sigortası Genel Şartları

Quick Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası Teminat Açıklamaları ve Klozları

Quick Vize Seyahat Sağlık Sigortası Teminat Açıklamaları ve Klozları

Quick Seyahat Sağlık Poliçesi Bilgilendirme Formu

Quick Seyahat Sağlık Poliçesi Sıkça Sorulan Sorular

 


HİZMETLERİMİZ